UPDATE command denied to user 'ewloski'@'10.12.20.5' for table 'fusion_settings' Język Włoski Online
Nawigacja
Włoski
Artykuły
Forum
Katalog Stron
Szukaj
spacer
Nauka Włoskiego
Włoski Gramatyka
Włoski Testy i Ćwiczenia
Włoski Certyfikaty
Włoski Matura
Włoski Wypracowania
Włoski Italianistyka
Włoski Słownictwo
Włoski Różności
spacer
Ostatnie Artykuły
Rozmowa z Conrado Mo...
List prywatny - Week...
List prywatny - Prac...
"Włoski w ćwiczeniac...
List prywatny - Opis...
spacer
Reklamy
spacer
Reklamy
spacer
Aktualności
Zakończony Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo
Jubileuszowy, bo 60. już Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo dobiegł końca. Zwycięzcą został Valerio Scanu. Wśród gości tegorocznej imprezy znaleźli się Jennifer Lopez, zespół Tokio Hotel oraz gwiazdy włoskiej estrady, jak Marcello Lippi czy Pupo, któremu w piosence pod tytułem "Italia, amore mio" wtórowali Emanuele Filiberto oraz Luca Canonici. Rola konferansjerska przypadła w udziale Antonelli Clerici, włoskiej dziennikarce i prezenterce telewizyjnej.
· 16 Komentarzy · 6621 Czytań · Drukuj
Młodzi Włosi niechętni imigrantom
"Blisko połowa młodych Włochów deklaruje wrogość wobec imigrantów. Co dziesiąty przyznaje się do rasizmu" - informuje "Gazeta Wyborcza" z 20 - 21 lutego 2010 roku. "Sondaże pokazują, że 46 procent z nich ma wrogi stosunek do imigrantów. W tej grupie 15 procent przyznaje się otwarcie do fobii wobec Rumunów, Romów i Albańczyków, 10 procent - do rasizmu, a 20 procent pragnie, by przybysze mieszkali z daleka od nich, najlepiej w innym kraju." - podaje dalej dziennik. Tomasz Bielecki, autor artykułu przytacza fragment książki pt. "Servi" autorstwa Marcello Rovellego:"Najpopularniejszym sportem w Rosarno jest weekendowe >>tłuczenie obcych<<. Włoscy chłopcy w każdy poniedziałkowy poranek licytują się w autobusach szkolnych, ilu imigrantów udało im się pobić".

· 17 Komentarzy · 7084 Czytań · Drukuj
Pierwsze srebro dla Włochów
Pierwszy srebrny medal dla Włoch zdobył w rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver Piero Piller Cottrer w narciarstwie klasycznym na dystansie 15 km techniką dowolną. Złoto zdobył 24-letni reprezentant Szwajcarii Dario Cologna, były piłkarz. Trzecie miejsce na podium wywalczył sobie czeski narciarz Lukas Bauer.
· 11 Komentarzy · 7451 Czytań · Drukuj
Konkurs World Press Photo 2010 rozstrzygnięty. Zwycięża Włoch
W prestiżowym konkursie na fotoreportaż biorą udział fotoreporterzy z całego świata. W tym roku po raz pierwszy jury dopuściło do udziału w rywalizacji fotografie amatorskie oraz kadry z filmów wideo drukowane w prasie. Mimo to, zwyciężyło profesjonalnie wykonane zdjęcie Włocha - Pietra Masturzo, obrazujące kobiety na dachu jednego z teherańskich domów wykrzykujące swoje protesty w formie modlitwy wobec obowiązującej władzy. Nagrodę specjalną otrzymało zdjęcie wykonane telefonem komórkowym, przedstawiające zakrwawioną twarz młodej kobiety- Nedy. Fotografia stała się symbolem antyrządowej rewolty w Iranie. Strona internetowa z fotografiami laureata tegorocznej edycji World Press Photo znajduje się pod adresem: www.pietromasturzo.com
· 11 Komentarzy · 6232 Czytań · Drukuj
Początek olimpiady zimowej w Vancouver
Rozpoczynają się rozgrywki zimowych igrzysk olimpijskich w kanadyjskim Vancouver.
Włoska kadra będzie się składać ze stu dziewięciu sportowców, wśród których sześćdziesięciu dziewięciu mężczyzn oraz czterdzieści kobiet. Sprawdzą się w 13 z 15 zimowych olimpijskich dyscyplin (wyłączając drużyny hokeja i curlingu). W obecnym składzie olimpijskiej kadry jest 6 mistrzów olimpijskich. Flagę Republiki będzie niósł Giorgio di Centa. W dalszej części newsa prezentujemy nazwiska włoskich zawodników.
· 10 Komentarzy · 7703 Czytań · Drukuj
Koniec przekleństw na boiskach
Gianni Petrucci, prezes włoskiego komitetu olimpijskiego wystąpił z wnioskiem o karanie przeklinających na boisku piłkarzy. Stosowane dotąd apele do włoskich klubów piłkarskich  nie przynosiły skutku. Stąd decyzja tamtejszego związku piłki nożnej, która nakazuje karać czerwoną kartką zawodnika używającego wulgaryzmów w trakcie gry.
· 13 Komentarzy · 7142 Czytań · Drukuj
Batalia o Oskary
Tegoroczni faworyci do prestiżowej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej to produkcje "Avatar" i "The Hurt Locker". Rywalizacja między dziewięciokrotnie nominowanymi do statuetki filmami jest tym bardziej zacięta, iż reżyserzy obu  produkcji to dawne małżeństwo. James Cameron i Kathryn Bigelow osiągnęli sukces, nieporównywalnie większe są  jednak zyski "Avatara". Po odrzuceniu oficjalnej kandydatury Włoch - filmu "Baaria" w reżyserii Giuseppe Tornatore, Włosi pokładają swoje nadzieje w kierowniku ds. zdjęć w filmie "Avatar" (Mauro Fiore), autorze scenariusza do fimu "The Messenger" (Alessandro Camon) oraz charakteryzatorach w "Il Divo" (Aldo Signoretti i Vittorio Sodano).
· 13 Komentarzy · 3143 Czytań · Drukuj
Znamy już grupy na Euro 2012
Dnia 7 lutego 2010 roku w Sali Kongresowej w Warszawie odbyło się losowanie grup
eliminacyjnych na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, których organizatorami
są Polska i Ukraina. Ze strony UEFA nad przebiegiem losowania czuwał sekretarz generalny Gianni Infantino. Z koszyków kule wyciągali: Zbigniew Boniek, Andrzej Szarmach, Andrij Szewczenko i Oleg Błochin. Włochy znalazły się w grupie C, razem z Serbią, Słowenią,
Irlandią Północną oraz Wyspami Owczymi. Eliminacje rozpoczynają się 3 września 2010,
a kończą 11 października 2011.
Źródło: ANSA.it
· 13 Komentarzy · 4811 Czytań · Drukuj
18-latkowie opuszczają domy rodzinne
Po tym, jak sąd w Bergamo skazał w ostatnich dniach wyrokiem ojca 32-letniej kobiety, nakładając na niego obowiązek kontynuowania utrzymania córki, rozgorzała we Włoszech
burzliwa dyskusja. Zgodnie z orzeczeniem składu sędziowskiego, ojciec powódki ma płacić jej alimenty w wysokości 350 euro miesięcznie. Po burzy wokół wyroku włoski minister administracji publicznej Renato Brunetta zaproponował uchwalenie przepisów, zgodnie
z którymi osiemnastolatkowie mieliby opuszczać domy rodzinne i stawać się samodzielni. We Włoszech około 70% dorosłych, młodych ludzi mieszka z rodzicami. Na trwałe do terminologii języka włoskiego weszło pojęcie "bamboccioni" - "wielkie bobasy".
· 11 Komentarzy · 7223 Czytań · Drukuj
Bezrobocie we Włoszech
"Kryzys położył na kolana zatrudnienie. We Włoszech w grudniu wskaźnik bezrobocia wyniósł 8,5%, w stosunku do 8,3% w listopadzie. To najwyższa od 2004 roku nota. W Europie stopa bezrobocia przekracza 10%" - informuje włoski dziennik Il Giornale. "Jak komunikuje Centralny Urząd Statystyczny (ISTAT - przyp. red.), liczba osób bezrobotnych poszukujących pracy znacznie przekroczyła dwa miliony i wyniosła ona dokładnie 2 mln 138 tys. osób - to o 2,7% więcej (+57 tys. osób) niż w listopadzie i o 22,4% (+392 tys. osób) w porównaniu z tym samym miesiącem roku poprzedniego." - dodaje dziennik
· 11 Komentarzy · 6408 Czytań · Drukuj
Wakacje we Włoszech?
Wraz z rozpoczętym nowym rokiem zapraszamy do zastanowienia się nad wakacyjnymi planami. Może wakacje we Włoszech? Przedstawiamy kilka ofert letnich wyjazdów, których celem ma być pogłębienie wiedzy o włoskich zabytkach i historii, kąpiel w blasku słońca Italii i oderwanie od codziennych problemów. Zapraszamy zatem do zapoznania się z proponowanymi przez nas rodzajami wypoczynku dla różnych grup wiekowych. Programy przeczytać można, klikając w tytuł newsa. Zachęcamy do lektury i do odwiedzenia Il Bel Paese.
· 14 Komentarzy · 16847 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
nike air zoom pegasu...
nike air vapormax 36...
nike sb dunks city pack
nike blazer mid 77 v...
Najciekawsze Tematy
Co sadzicie o str... [91]
co tu tak spokojn... [73]
Muzyka [64]
JAK SIĘ ZA TO ZAB... [47]
spacer
Reklamy
spacer