UPDATE command denied to user 'ewloski'@'10.12.20.4' for table 'fusion_settings' JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Nawigacja
Włoski
Artykuły
Forum
Katalog Stron
Szukaj
spacer
Nauka Włoskiego
Włoski Gramatyka
Włoski Testy i Ćwiczenia
Włoski Certyfikaty
Włoski Matura
Włoski Wypracowania
Włoski Italianistyka
Włoski Słownictwo
Włoski Różności
spacer
Ostatnie Artykuły
Rozmowa z Conrado Mo...
List prywatny - Week...
List prywatny - Prac...
"Włoski w ćwiczeniac...
List prywatny - Opis...
spacer
Reklamy
spacer
Reklamy
spacer
UPDATE command denied to user 'ewloski'@'10.12.20.4' for table 'fusion_threads'
Zobacz Temat
Język Włoski Online | Nauka | Nauka Dodaj Odpowiedź Nowy Temat
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Isabell_23
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 10.05.09
Dodane dnia 10-05-2009 17:01
Hey, mam teraz 16 lat i zamierzam zdawać maturę rozszerzoną z języka włoskiego, a potem być może studiować tam. Bylam 4 razy we Włoszech, w tym roku jade 5 raz. Poza tym, jesli chodzi o nauke, to trzeba tam po prostu być. Ja od pazdziernika zapisuję się na kurs w szkole Profi Lingua w Kielcach. Ten kurs kosztuje okolo 1200 zloty i trwa 10 miesiecy. smiley
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
JolciaKKK
Użytkownik

Postów: 1
Miejscowość: Grójec
Data rejestracji: 30.05.09
Dodane dnia 30-05-2009 06:11
Hej. A ja postanowiłam nauczyć się tego jezyka, ze wstydu. W pracy jest wiele osób które posługuja się tym jezykiem z uwagi na charakter wykonywanej pracy i jest mi wstyd że nic a nic nie kumam z tego. Ale jezyk jest piękny to prawda...
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
agnieszkafattori
Użytkownik

Postów: 2
Data rejestracji: 04.06.09
Dodane dnia 04-06-2009 06:54
Ciao a tuttismiley
Tak szczerze mówiąc to jeżeli komuś bardzo zależy na tym żeby nauczyc się tego pieknego języka to nie ważne jaki tok nauki wybierze. Mnie zmotywował mój chłopak, który jest włochem. Na początku rozmawialiśmy po angielsku a po ok.4 m-cach zaproponował że nauczy mnie włoskiego. Jesteśmy ze soba rok i od 6 m-cy rozmawiamy tylko po włosku, oczywiście mamj eszcze problemy z gramatyką ale Michi cierpliwie mnie poprawia kiedy źle zbuduje zdanie. W domu oglądam tylko telewizję włoską i teraz już rozumiem o czym jest mowa, słucham też piosenek w tym języku, no i często zagladam do słownika żeby poznawac nowe słownictwo. Teraz wiem, że włoski jest moja pasją smiley


Autor RE: Słownictwo
Ciastek
Użytkownik

Postów: 7
Data rejestracji: 26.07.08
Dodane dnia 23-06-2009 18:26
Polecam stronę www.freerice.com - utrwalając słownictwo (do wyboru kilka języków, w tym włoski(!), podstawy chemii, matematyki, itd.) można pomóc głodującym: za każdą prawidłową odpowiedź (np. tłumaczenie słówka) sponsorzy zafundują głodującym 10 ziaren ryżu.
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Joker
Użytkownik

Postów: 3
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 20.02.10
Dodane dnia 20-02-2010 22:52
Dużo słucham wszystkiego co się da smiley Z czytaniem gorzej ponieważ często wyskakują niespodzianki typu "cerchi" (szukasz od cercare-szukać) co należy czytać "czierki" smiley czasem nie czyta się niektórych literek wogóle zazwyczaj "g" ale i tak język wspaniały i jak najbardziej do opanowania. Trzeba się tylko z nim oswoić. Uczę się również z Profesora Marco oraz z Włoski dla poczatkujących, a także z programów uczacych całych zwortów były kiedyś w komputer świat oraz korzystam z rozmówek polsko włoskich, włosko polskich i z niezawodnego słownika smiley


Il Sole esiste per tutti
Edytowane przez Joker dnia 20-02-2010 22:53
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
anaisa
Użytkownik

Postów: 1
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.07.10
Dodane dnia 19-07-2010 05:01
czy mozecie polecic jakies konkretne strony do nauki wloskiego? szczegolnie takie zeby mozna bylo czegos poszlucha i cos obekrzec n abardzo podstawowym poziomie. dipiero zaczynam smiley
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
laura001
Użytkownik

Postów: 6
Data rejestracji: 25.01.09
Dodane dnia 19-02-2011 21:34
nie ma takiej, zwłaszcza polskiej tutaj muszę Cię zmartwić. Ja sama uczę się języka włoskiego od dwóch lat. Początki były niełatwe, ale nie tak bardzo trudne. Teraz mogę dobrze się porozumieć w tym języku i jestem z siebei dumnasmileyBo zawdzięczam to tylko sobie...uczyłam się przez Internet, drukowałam artykuły, słuchałam muzyki, czytałam książki i kupiłam gramatykę włoską za niecałe 20 zł. Moja rada ? CHĘCI DOBRE CHĘCI ! Ja bardzo chciałam i się nauczyła. Wszystkim Wam też tego życzęsmiley
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
grazyna129
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 26.04.11
Dodane dnia 26-04-2011 17:04
poszukać dobra szkole językową, taka która kładzie nacisk na naukę,poza tym z doświadczenia wiem ze motywacja odgrywa ważną role,a język jest piękny i warto się go nauczyćsmiley.
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
grazyna129
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 26.04.11
Dodane dnia 27-04-2011 13:58
ja przygodę z językiem włoskim rozpoczęłam od kuru językowego ,później miałam ten język na studiach,no a teraz to używam go praktycznie dziennie,trudności sprawiają gli articoli ale wszystkiego da się nauczyć przy odrobinie wytrwałości,ważne jest także słownictwo także warto się uczyć nowych słówek,ważne jest osłuchanie się z językiem,możesz zakupić sobie podręczniki na poziomie podstawowym,ważna jest systematyczność
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Jan-ka
Użytkownik

Postów: 2
Data rejestracji: 09.07.11
Dodane dnia 09-07-2011 20:43
Witam wszystkich!
Uczę się włoskiego od 3 miesięcy, początkowo sama, ale po miesiącu zdecydowałam się na korepetycje. Korzystam z podręcznika "Espresso" i jestem bardzo zadowolona.
Z gramatyką nie mam problemów, może dlatego, że skończyłam germanistykę i miałam przez 2 lata łacinę na studiach, więc dużo słówek się kojarzy. :-)
Zastanawiam się teraz nad kursem, który ma tę zaletę, że można sobie porozmawiać w grupie z innymi i godzina na kursie to połowa z tego, co płacę za godzinę korepetycji (lub jeszcze mniej).
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Jan-ka
Użytkownik

Postów: 2
Data rejestracji: 09.07.11
Dodane dnia 09-07-2011 21:33
Na stronie chomika:
http://chomikuj.pl/jan.ka w dziale dokumenty można pobrać opracowane przeze mnie fiszki - słownictwo do podręcznika Espresso 1 do pierwszego rozdziału. Miłej nauki!
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Shariana
Użytkownik

Postów: 19
Data rejestracji: 04.07.11
Dodane dnia 06-08-2011 11:46
Salve. smiley
Jak ktoś już wcześniej zauważył - jeśli komuś zależy, nauczy się języka nawet samodzielnie. Warto tu dodać, że najgorszy jest pierwszy język, każdy kolejny przychodzi coraz łatwiej. Poza tym taka nauka często najzwyczajniej w świecie sprawia radość. Ja na przykład bardzo lubię te chwile spędzone na rozkminianiu włoskiej gramatyki i zbieraniu słownictwa (tak, wiem, masochizm...).
Przede wszystkim - systematyczność. Lepiej uczyć się dziennie po godzince, niż raz na miesiąc po pięć godzin. Uważam, że dobrą sprawą jest przerobienie kilku kursów na tym samym poziomie - zawsze to jakieś uzupełnienie. Przydatne są też fiszki i klejki (choćby wydawnictwa Cztery Głowy - część z nich zawiera bardzo fajną płytę CD [niekiedy trzeba ją dokupić], pozwalającą uczyć się zarówno wzrokiem, jak i słuchem).
Najlepiej jest chyba zacząć od gramatyki, tj. od takich podstaw jak rodzajnik, rzeczownik itp, a resztę wiedzy gramatycznej pogłębiać wraz z nauką słownictwa. Jest to jednak tylko moja teoria, znam osoby, które wolą zacząć od słówek (ponoć wtedy gramatyka sama wchodzi im do głowy - ja jednak wolę chyba, żeby wyraźnie rozpisano mi jej zasady).


Na zakończenie -pamiętajcie, że najgorszy jest początek. Musicie "wgryźć" się w dany język, dalej nauka powinna być czystą przyjemnością. Włoski naprawdę łatwo pokochać. smiley
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Markus
Użytkownik

Postów: 2
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 13.10.11
Dodane dnia 13-10-2011 11:03
A uczył się ktoś z kursów supermemo.pl ? Zastanawiam się czy nie kupić sobie takiego kursu podstawowego, w sumie tani - tylko 50PLN.
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
ispirazione
Użytkownik

Postów: 7
Data rejestracji: 01.11.09
Dodane dnia 01-12-2011 16:21
co do supermemo to polecam bardzosmiley w niektórych książkach dodawane są kody na kursy internetowe, ale to chyba raczej wątpliwa kwestia, bo pierwszą część miałam z datą do przyszlego roku, a następne dwie ważne do bodajże 2009:/
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Patrizia
Użytkownik

Postów: 2
Data rejestracji: 01.02.12
Dodane dnia 01-02-2012 21:14
Od dłuższego czasu chcę nauczyć się włoskiego, ale dopiero teraz zabieram się za to na poważnie smiley Nie chcę kupować żadnych kursów, bo znając mnie tylko wydam pieniądze i nawet nie zajrzę do książki, chociaż motywację mam dużą. Dlatego chciałam zacząć od tej strony. Choć zasoby są skromne, wydaje mi się, że na początek wystarczą. Nie widzę, żeby była tu jednak jakaś kolejność i zastanawiam się od czego zacząć? Nie chodzi mi o to, czy od słownictwa czy od gramatyki tylko o konkrety. Mam zamiar zacząć od wymowy, alfabetu, następnie podstawowe zwroty i potem tak, jak np. uczyłam się w szkole angielskiego czy niemieckiego. Myślicie, że to dobry pomysł? smiley
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Shariana
Użytkownik

Postów: 19
Data rejestracji: 04.07.11
Dodane dnia 03-02-2012 16:25
Sądzę, że kurs byłby jednak całkiem dobrym pomysłem, ale jak wolisz. smiley Kolejność, według mnie, dobra.
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Patrizia
Użytkownik

Postów: 2
Data rejestracji: 01.02.12
Dodane dnia 06-02-2012 11:17
Chyba zacznę od tej strony i jeśli ochota do nauki mi nie przejdzie to zainwestuję w jakiś kurs ESKK, bo wydają się dobre smiley Nauczyłam się już paru zwrotów smiley grazie molte Shariana smiley
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
mirella
Użytkownik

Postów: 1
Miejscowość: suwalki
Data rejestracji: 27.09.12
Dodane dnia 27-09-2012 08:15
Ja ,nie mam zielonego pojęcia ,każdy do czegos sie odwołuje, odsyła ,cos poleca ....Za mna nauka jezyka włoskiego chodzi od dłuzszego czasu i nie wiem jak to zrobie ale na pewno dla mnie najwygodniejszy i najbardziej dostepny sposób .Bylebym się nie zraziła i trwała cierpliwie .smiley...Cierpliwości wszystkim i sobie przede wszystkim ...
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
BiancaNeve
Użytkownik

Postów: 4
Miejscowość: Asti
Data rejestracji: 27.09.12
Dodane dnia 27-09-2012 11:33
Najlepiej nauczyc sie jezyka gdy z kims piszesz badz rozmawiasz w tym jezyku. ogladac wloska telewizje. ja sie nauczylam w taki sposob jezyka w 3 miesiace po pierwszym miesiacu juz rozmawilam z osobami.
Autor RE: JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?
Katiuszka
Użytkownik

Postów: 6
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 10.01.13
Dodane dnia 10-01-2013 09:24
Ciao smiley
jestem nowo upieczoną uczestniczką forumsmiley
Swoją naukę zaczęłam ok książki blondynka ja językach smiley
Polecam ta ksiązkę ;D mało gramatyki, duuużo zwrotów ;D ale przede wszystkim dużo słuchania każde słówko jest dokładnie wypowiedziane przez rodowitego Włocha ;d



http://fajne-tipsy.wroclaw.pl/
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Dodaj Odpowiedź Nowy Temat
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
nike air zoom pegasu...
nike air vapormax 36...
nike sb dunks city pack
nike blazer mid 77 v...
Najciekawsze Tematy
Co sadzicie o str... [91]
co tu tak spokojn... [73]
Muzyka [64]
JAK SIĘ ZA TO ZAB... [47]
spacer
Reklamy
spacer