UPDATE command denied to user 'ewloski'@'10.12.20.2' for table 'fusion_settings' Język Włoski Online Luciano Pavarotti nie żyje
Dodane przez Tomek dnia Settembre 10 2007 19:28:26

Odszedł od nas Luciano Pavarotti, największy włoski tenor. Zmarł dnia 6 września w swoim domu w Modenie. Jak informuje włoska agencja ANSA, Pavarotti był chory na raka trzustki. Z tego powodu operowano go w zeszłym roku. Miał 71 lat. Był człowiekiem dobrym, solidarnym z cierpiącymi, ubogimi (o czym świadczy udział w wielu koncertach charytatywnych). Ceniono go jednak przede wszystkim za głos. Mawiano: "kiedy Pavarotti śpiewa, wschodzi słońce".

Rozszerzona zawartość newsa
W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w katedrze w Modenie uczestniczyły tysiące osób z całego świata, a wśród nich: premier Republiki Włoskiej Romano Prodi, lider zespołu U2 Bono i słynny włoski piosenkarz Zucchero. Dla zmarłego zaśpiewał również Andrea Bocelli. Mszy świętej przewodniczył abp Cocchi. Podczas ceremonii odczytano list kondolencyjny Bendeykta XVI, wystosowany przez Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej - kard. Tarcisio Bertone, w którym papież wskazuje na fakt, iż o ile głosu Pavarottiego nie jest nikt w stanie powtórzyć, o tyle jego postawę wobec drugiego człowieka powinniśmy brać za wzór. Ciało artysty spoczęło w rodzinnym grobowcu na cmentarzu na przedmieściach Modeny.