UPDATE command denied to user 'ewloski'@'10.12.20.6' for table 'fusion_settings' Język Włoski Online Egzaminy i certyfikaty
Dodane przez Tomek dnia Luglio 30 2007 21:00:11
Egzaminy i certyfikaty

Język włoski należy do grupy języków europejskich, którego znajomość na danym poziomie zaawansowania można potwierdzić certyfikatem, przystępując do odpowiedniego egzaminu, w zależności od tego, jak wysokie są nasze aspiracje związane z językiem włoskim. Najbardziej popularne i honorowane certyfikaty opisujemy w naszym portalu. Poniżej krótko opiszemy typy tych certyfikatów, a szczegółowe informacje będzie można uzyskać w artykułach poświęconych konkretnym egzaminom.
Tak więc:

TELC (The European Language Certificates) - system egzaminów opracowany w ramach programu ramowego Rady Europy. Egzaminy organizowane przez szkołę językową PROFI - LINGUA na różnych poziomach zaawansowania. Język włoski można zdawać na poziomach A1, A2, B1 oraz B2 w centrach egzaminacyjnych w całej Polsce.

CELI - (Certificato di conoscenza della lingua italiana) - egzaminy organizowane przez Universita' di Perugia, również za pośrednictwem Instytutu Kultury Włoskiej. Odbywają się na 5 poziomach zaawansowania, poczynając od poziomu 1 - czyli najłatwiejszego, do poziomu 5 - najtrudniejszego.

CILS - (Certificato d'Italiano come lingua straniera) - egzaminy organizowane przez Universita' di Siena. Zapisy również poprzez działający w Polsce Instytut Kultury Włoskiej. Można go zdawać na 6 poziomach zaawansowania, rozpoczynając od poziomu A1 do poziomu C2 Rady Europy.